Růžová je cool, aneb TvůjAjťák v novém kabátu

Naše stránky proběhli opět rekonstrukcí. Chceme, aby se portál neustále vyvíjel, a toto je jedna z nejdůležitějších částí - použitelnost a design, tedy UI/UX.

Nejprve byly stránky postavené na předdefinované šabloně, která nás občas omezovala, a celkem často jsme řešili nějaký problém, tak jsme se rozhodli si stránky poskládat, tak to vypadalo do teď, uspořádání zůstalo vesměs podobné, a zaměřili jsme se na rychlost a použitelnost.

 

Ale stále tam něco chybělo, nějaký ten "šmrnc", stránky neměli to správné kouzlo. Tak jsme se rozhodli si vytvořit design kompletně od základu, a to změnou loga, barev a celkového webdesignu.

Důležitá část byla výběr barvy - původně to byla kombinace modré, oranžové, červené, černé, zkrátka až moc barevné. Po rekonstrukci jsme vycházeli z barev původního loga - takže odstíny fialové, ale chyběla tam stále ta emoce, která má přijít.

původní stránky na šabloně

první redesign a přechod od šablonového řešení

Po dlouhém rozhodování jsme rozhodli, že hlavní barva bude růžová až purpurová, v kombinaci s bílou/černou, ať je to co nejjednodušší a jednotné.

Proč tato barva? Je to barva, která vyvolá emoce, je důstojná, klidná, sebevědomá. Růžová navíc snižuje hněv, což se může při potíží s IT technikou občas hodit 😀 Navíc to krásně navazuje na původní logo.

Hlavně je to cool barva, která je stále spíše neobvyklá. Většina webů, které jsou z oboru technologii, vsázejí spíše na modrou, zelenou, červenou, zato růžovou využívají spíše kreativní agentury nebo designéři. Když narazíte na web, kde je dominantní růžová, tak je zkrátka líbivý, a máte chuť tam zůstat, a to chceme také. Jde nám o to, aby se portál používal příjemně, jednoduše, ale byl také hezký.

Drželi jsme se uspořádání, které zde bylo původně, ale je to co nejvíce přizpůsobené na jednoduchost a intuitivnost používání. Na portálu se stále pracuje, takže je stále co vylepšovat, a ještě nejsme zdaleka u konce.

Tvorba stránek a webdesignu: tvorba stránek na míru

Logo Tvůj Ajťák

nový design přizpůsobený na míru

Zde si můžete prohlédnout PDF s prezentací změn designu portálu
po kliknutí na toto logo se vám zobrazí PDF Logo Tvůj Ajťák

 

Podmínky portáluGDPRKontaktCreated by Ludvik Stemmer