Jak vybrat toho správného Ajťáka?

Máte problém s počítačem a nevíte jakého ajťáka zvolit?

 

Je zde více faktorů podle čeho vybírat:

 

S čím konkrétně mám problém - IT je velice rozsáhlý obor, takže je potřeba se zaměřit na specialitu na danou problematiku. IT technik, který se zaměřuje na hardware vám nenaprogramuje aplikaci a naopak, takže nejprve je potřeba promyslet, co opravdu potřebujete a podle toho hledat specialistu.

 

Praxe - Pokud chcete člověka, který opravdu ví co dělá, tak je potřeba určitě koukat i na praxi. Ostřílený ajťák, který opravuje počítače např. 10 let, bude mít mnohem více zkušeností než student, kterého to pouze baví. To ale neznamená, že je potřeba hledat pouze profesionální IT odborníky. Se základním problémem nebo nastavením vám může pomoci kdokoli, kdo tomu alespoň trochu rozumí.

 

Cena - Tento bod úzce souvisí s bodem č. 2. Cena je samozřejmě důležitá a podle toho se můžete rozhodnout, koho si zvolíte. Student se zájmem o IT vám může pomoci za pár korun, kdežto IT pracovník s praxí ví, kolik jeho práce i know-how stojí. Dražší hodinovka neznamená nutně dražší opravu - problém, se kterým by se nadšenec "pral" řekněme 4 hodiny, vám může profík vyřešit za hodinu.

 

Dostupnost - Jak daleko to má IT pracovník od vás, a také jakou má reakční dobu. Doba dostupnosti je samozřejmě důležitá, pokud potřebujete mít problém vyřešen co nejrychleji.

 

Přístup - Ano, toto je velice důležitý faktor při výběru. Může být IT profesionál, ale pokud nemá LIDSKÝ přístup a nic vám k problematice neřekne, asi si ho znovu neobjednáte. Opravdový profesionál chápe, že technice nemusíte rozumět, a dokáže problém objasnit a vysvětlit vám to.

 

Toto bylo 5 krátkých bodů podle čeho si můžete vybrat vašeho ajťáka, se kterým budete spokojeni,

Podmínky portáluGDPRKontaktCreated by Ludvik Stemmer